1 marca 2015. Koncert "Pod dachami Paryża"

Pilickie Aktualności » 1 marca 2015. Koncert "Pod dachami Paryża"

Koncert z okazji Dnia Kobiet był niewątpliwie jedną z piękniejszych imprez zorganizowanych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy. "Pod dachami Paryża" może śmiało stanąć do rywalizacji o palmę pierszeństwa z takimi wydarzeniami jak spektakl "Santo Subito" czy ubiegłoroczny koncert "Bella Italia". Sala z trudem pomieściła tych, którzy postanowili niedzielny wieczór spędzić z piosenką francuską. Młodzi wykonawcy przygotowani przez Leopolda Stawarza, który równocześnie wcielił się w rolę konferansjera i gawędziarza, zaprezentowali zarówno najnowsze przeboje jaki niezapomniane szlagiery, przy których w rolę chóru wcielała się cała sala. Nic dziwnego,że widzowie z uśmiechem na ustach opuszczali salę żałując jedynie, że czas koncertu tak szybko przeminął.

Wśród gości zauważyłem władze Pilicy z burmistrzem na czele, radnych i sporą grupę reprezentantów Klubu Emerytów i Rencistów oraz Kół Gospodyń Wiejskich, z którymi współpraca MGBP układa się bardzo dobrze. Renata Mrozińska z Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej jak zwykle wsparła bibliotekę tworząc ze swoich nieprzebranych zasobów historycznych strojów postać malarza żywcem przeniesionego z Montmarte czy z Montparnasse.

W trakcie koncertu Leopold Stawarz i dyr.Anna Kowalska pół żartem, pół serio namawiali pana burmistrza na kolejny koncert. Może będzie to muzyka żydowska a może hiszpańska. Obie warte są przybliżenia mieszkańcom Pilicy.

 

 

 

 

 

 

 

 Pan burmistrz przekazał symboliczny bukiet dla piliczanek z okazji Dnia Kobiet 

 

 

 

 

 

 

 Dobry nastrój udzielił się wykonawcom

 

 

 

 

"Chór Miasta i Gminy Pilica" w utworze "Panie Janie"

"Sto lat" dla wszystkich pań z okazji ich święta

Pamiątka z koncertu dla jego patrona