20 grudnia 2015. Jarmark Świąteczny

Pilickie Aktualności » 20 grudnia 2015. Jarmark Świąteczny

Pierwszy pilicki Jarmark Świateczny przeszedł do historii. Przed oficjalnym otwarciem Jarmarku przez Burmistrza Artura Janosika miało miejce pra-wykonanie pilickiego hejnału skomponowanego przez Kamila Rzadkiewicz a odegranego przez Michała Ptaka. Gośćmi Jarmarku byli starosta zawierciański Krzysztof Wrona, prezes LGD "Perła Jury" Cezary Barczyk oraz wójt Żarnowca Eugeniusz Kapuśniak. To dzięki sąsiedzkiej pomocy Gminy Żarnowiec mieliśmy do dyspozycji scenę. Na Jarmarku można było spróbować świątecznych potraw serwowanych przez wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Były wśród nich zupy grzybowe i barszcze, kapusta z grochem, kluski z makiem i wiele innych pachnących specjałów. Można było skosztować ryb przyrządzonych przez wędkarzy ze Stowarzyszenia Sportów Wodnych i Wędkarstwa, kupić żywego karpia i spróbować miodu oferowanego przez Koło Pszczelarzy. Swoje przysmaki proponował Klub Emerytów i Rencistów. Miło nam było gościć w Pilicy Klub Ludzi Pozytywnie Zakręconych prezentujący ozdoby choinkowe, świateczne dekoracje i rzeźby. Wybór ozdób choinkowych i stroików był tak wielki, że nie łatwo było zdecydować się co wybrać. Dzieci przygotowywały ozdoby choinkowe, którymi przystroiły choinkę stojącą w ratuszu i z niecierpliwościa czekały na wizytę Św.Mikołaja. Pod dachem studni wisiała tradycyjna jemioła. W ratuszu można było obejrzec wystawy pokazujące nasza jurajska zime stulecia wz 2010 r., poznać historię pilickiego „Zagłębia Opłatkowego” i obejrzeć obrazy malarza-samouka Kazimierza Milejskiego. Wielkim powodzeniem cieszył się kiermasz książki. Świąteczna atmosferę stworzyły zespoły muzyczne i taneczne, które licznie odpowiedziały na zaproszenie. Wystapili kolejno: Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Dzwono-Sierbowice, dzieci z Przedszkola im.Janusza Korczaka w Pilicy, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Dzwono-Sierbowicach, z Zespołu Szkół nr 1 w Pilicy, z Ogniska Młodzieżowego przy KGW Wierbka, schola z parafii pw.Św.Jana Chrzciciela i św.Jana Ewangelisty w Pilicy, młodzież z Liceum Ogólnokształacącego im.Królowej Elżbiety z Pilczy, dziecięca grupa taneczna ćwicząca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy, Emilia Przybylik, zespoły: „Jurajskie Gospodynie”, „Los Veteranos”, „Vocal”, Karol Skóra i schola „Dzieci bez talentu”, Basia Rymarowicz i Kamil Rzadkiewicz. Wieczór zakończyło wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie zespołu „Boston”. Resztę niech opowiedzą zdjęcia.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Dzwono-Sierbowice. Kapelmistrzem Orkiestry jest p. Tomasz Zawadzki, który swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał właśnie w tej orkiestrze.

Dzieci z Przedszkola im. Janusza Korczaka w Pilicy.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzwono – Sierbowicach

Młodzież SP nr l i Gimnazjum nr l w Pilicy

Schola w Parafii Św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Zajęcia plastyczne dla dzieci

Ognisko Młodzieżowe przy KGW Wierbka

Okolicznościowe wystawy

Kiermasz książek zorganizowany przez MGBP w Pilicy

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Pilicy

Grupa taneczna działająca przy Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy

Emilia Przybylik, laureatka wielu konkursów muzycznych.

Michał Ptak z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dzwono-Sierbowic wcielił się w rolę hejnalisty. 

Goście jarmarku: Eugeniusz Kapuśniak (drugi z lewej), Krzysztof Wrona (3.)  Cezary Barczyk (4.), w towarzystwie gospodarzy: Burmistrza Artura Janosika (pierwszy z lewej), Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Barbary Przybylik i Sekretarz Miasta i Gminy Anny Kulczak.

Wizyta św.Mikołaja

Gminny Zespół KGW „Jurajskie Gospodynie" w 2015 roku zdobył nagrodę w Przeglądzie Kolęd w Suszcu

Była i jemioła, pod którą można było wypróbować jej magiczne działanie :)

Zespół „Los Veteranos"

Zespół „Vocal"

Karol Skóra i schola „Dzieci bez talentu"

Basia Rymarowicz i Kamil Rzadkiewicz

Zespół Boston"

Zamknięcie jarmarku przez Burmistrza Pilicy. Niestety wszystko ma swój koniec.