2016. Wakacyjny sezon wystawowy

Pilickie Aktualności » 2016. Wakacyjny sezon wystawowy

W okresie wakacyjnym Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, wraz z Towarzystwem Jurajskim, zorganizowała w pilickim ratuszu cykl wystaw przedstawiających twórczość artystyczną mieszkańców naszej gminy.

Andrzej Głąb – mieszkaniec Wierbki.Jest nauczycielem i projektantem ogrodów, kocha sporty ekstremalne, Jurę, Bieszczady i fotografowanie. Mówi o sobie: kocham fotografować i każdą wolną chwilę poświęcam swej pasji.


 

Adam Pieniążek urodził się w Przeworsku. Od lat mieszka w Wierbce. Pochodzi z rodziny o tradycjach rzemieślniczych. Z wykształcenia jest zdunem i płytkarzem. Pracował w wielu firmach budowlanych jako murarz i zdun. Przez pewien okres prowadził własną działalność gospodarczą. Jako rzemieślnik zbudował wiele pieców kaflowych, pięknych kominków, a także położył płytki w wielu łazienkach, nie tylko w naszej gminie. Obecnie jest emerytem, a że kocha pracę z kamieniem więc cały wolny czas poświęca na rozwijanie swojej pasji. Prace pana Adama zostały pokazane w pilickim ratuszu na wystawie „Jurajskie zamki” zorganizowanaej przez Miejsko-Gminną Biblioteke Publiczną, następnie na stoisku MGBP na Dożynkach Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych w Pilicy, gdzie została uzupełniona o płaskorzeźbę przedstawiajaca sanktuarium na Jasnej Górze.

 


 

Pani Anna Grzanka mieszka w Sławniowie. Pracuje zawodowo. Ma bardzo szeroki wachlarz zainteresowań. Jednak jej najwieksza pasją jest „malowanie igłą” czyli haftowanie. Zainspirował ją obraz modlącego się Jezusa widziany u kogoś ze znajomych. Postanowiła taki sam wizerunek wyhaftować dla siebie i tak się zaczęło. A, że początki bywają trudne, korzystała z kanwy z gotowym motywem. Obecnie sama potrafi „przekalkować ” obraz z fachowego czasopisma, ale coraz częściej tworzy obrazy według własnych projektów. Tematyka jej prac jest bardzo różna. Są to: obrazy religijne, pejzaże, kwiaty, a także postacie dziecięce i komiksowe. Wiele obrazów zdobi jej własny dom, ale robi także obrazy także dla swoich bliskich. Koleżanki z KGW ze Sławniowa wiedząc o jej talencie i pasji zgłosiły jej prace do stoiska konkursowego podczas Dożynek Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych w Pilicy. Tam swym niecodzinnym pięknem cieszyły oko zwiedzających stoisko KGW Sławniów. 

 

Wystawy cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasze miasteczko. Wystawę fotografii Andrzeja Głąba odwiedziło ponad siedemset osób. Wystawę rzeźb Adama Pieniążka zobaczyło w ratuszu ponad pięćset osób a nie sposób było policzyć ile osób obejrzało ją na Dożynkach Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych. Wystawę haftu Anny Grzanka, trwającą w ratuszu jedynie tydzień, odwiedziło ponad trzysta osób. Ile osób zdążyło obejrzeć  jej prace przed wystawą w ratuszu, na stoisku Sławniowa na dożynkach, również nie sposób jest ocenić.

18 września prace Pana Adama i Pani Anny można będzie oglądać na VIII Championacie Źrebiąt Ras Szlachetnych w Udorzu.