24 listopada 2016. "Królowa Jadwiga" w MOK w Zawierciu

Pilickie Aktualności » 24 listopada 2016. "Królowa Jadwiga" w MOK w Zawierciu

Kolejna prezentacja „Królowej Jadwigi” miała miejsce na scenie MOK w Zawierciu. Było to poważnym wyzwaniem bo profesjonalna scena dawała inne możliwości w zakresie światła i dźwięku. Wyższe więc były wymagania widzów. Nie dało się maskować potknięć niedoskonałością zaplecza technicznego :) Większa scena wymagała innego tempa gry a my z przyczyn technicznych nie mieliśmy możliwości przeprowadzenia więcej niż jednej próby. Do tego „obca” widownia... Na dodatek część zespołu pisała rano próbną maturę a inni mogli urwać się z pracy krótko przed przedstawieniem. Trema była. Bywały momenty, że pomimo dziesiątek prób w głowie pojawiała się pustka. Myślę jednak, że wyszło nie najgorzej.

Dziękujemy za zaproszenie Uniwersytetowi III Wieku w Zawierciu, szczególnie pani Elżbiecie Gacek, która była sprawczynią naszej wyprawy do Zawiercia. Dziękujemy Dyrekcji MOK za udostępnienie sceny a pracownikom za stworzenie miłej atmosfery i wyrozumiałość dla amatorów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nas wsparli, szczególnie Renacie Mrozińskiej z Grupy Konnej Dextrarius za dekoracje i stroje, pilickim franciszkanom z o.Lucjanem na czele, za udostępnienie strojów i mebli oraz tym wszystkim, których nie sposób tutaj wymienić, za wsparcie rekwizytami, radami i dobrym słowem.

p.s. Najbardziej realistycznie wypadła scena, której widzowie nie mogli obejrzeć. Wyobraźcie sobie jakie męki przeżywali aktorzy, którzy od rana działali o przysłowiowym „suchym pysku”, kiedy w scenie spotkania Jadwigi z Wilhelmem u franciszkanów na stole pojawiły się prawdziwe pachnące kurczaki w towarzystwie rozsiewających nieziemskie wonie kiełbas i pieczywa! Kiedy tylko te „rekwizyty” trafiły za kulisy, w oka mgnieniu zostały przez zespół rozszarpane rękami na strzępy i pożarte :) Takiego realizmu i takiej ekspresji nie powstydzili by się Aleksander Ford i Jerzy Hoffman a scena stała by się ozdobą filmowych adaptacji „Krzyżaków” albo „Ogniem i Mieczem”.

 

 

11 czerwca 2016. Premiera >>>

18 czerwca 2016. Występ podczas jubileuszu 60-lecia LO >>>