29 marca 2015. Wielkanocne konkursy w Niedzielę Palmową

Pilickie Aktualności » 29 marca 2015. Wielkanocne konkursy w Niedzielę Palmową

 

W Niedzielę Palmową w franciszkańskim kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus w Pilicy-Biskupicach, po mszy o godz.11 nastąpiło rozstrzygnięcie wielkanocnych konkursów na najpiękniejszą palmę, najpiękniejszą pisankę i na projekt świątecznej kartki pocztowej. Dwa pierwsze konkursy zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy a trzeci redakcja miesięcznika "Nasza Pilica". Współorganizatorem był nasz klasztor oo.franciszkanów. Konkurs na palmę został zorganizowany po raz drugi. Przedstawione publiczności i nagrodzone zostały również poza konkursem prace wykonane przez trzy i czterolatków z Przedszkola w Pilicy pod kierunkiem p.Agaty Mach. Konkurs na kartkę pocztową został rozstrzygnięty kilka dni wcześniej a pocztówki przygotowane na podstawie zgłoszonych prac zostały wydrukowane i załączone do marcowego numeru "Naszej Pilicy". Laureatkami zostały Janina Grabowska, Katarzyna Teska, Maria Teska i Danuta Kopyciak.

W konkursie na najpiękniejszą pisankę jury przyznało:

- pierwszą nagrodę Marysi Teska.

- drugą nagrodę Zuzannie Koniec.

W kategorii dorosłych ze względu na zróżnicowane i nieporównywalne techniki użyte do wykonania prac jury postanowiło przyznać pierwszą nagrody Jolancie Opiłka, Katarzynie Teska, Danutcie Kopyciak, Marcie Kasprzak-Świderskiej oraz Teresie Kasprzak a wyróżnienie Ewie Kozjak. W konkurencji zespołowej nagrodę otrzymało KGW Szyce za pięknego zająca z koszem pisanek. Poza konkursem wyróżnienie otrzymała Agniesza Kot. W konkursie palm nagrody otrzymali:

Kategoria zespołowa:

1.KGW Szyce,

2.KGW Przychody,

3.KGW Wierbka.

Kategoria dorośli:

1.Kinga Miklas

2.Marta Gruca-Jaworska

Kategoria dzieci:

1.Kinga i Kacper Ogonkowie

Nagrody finansowe zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pilica p.Artura Janosika a nagrody rzeczowe przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Pilicy. Wręczyli je: w imieniu władz gminy - fundator, w imieniu współorganizatorów dyr.MGBP pani Anna Kowalska oraz  o. gwardian Lucjan Janas. Dodatkową nagrodą  dla twórców pisanek będzie przekazanie ich prac do Muzeum Pisanek w Ciechanowcu.

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Artur Janosik składa gatulacje uczestnikom

 Wystawa prac konkursowych

 

 Nagrodę z rąk o.gwardiana odbiera Katarzyna Teska

 Marysia Teska otrzymuje nagrodę z rąk p.Burmistrza

 Jolanta Opiłka

 

KGW Szyce zdobyło nagrody w konkursie palm i pisanek

Ewa Kozjak odbiera nagrodę z rąk p.Burmistrza

Wyróznienie w konkursie na pisankę:  Agniesza Kot

Marta Kasprzak Świderska z KGW Szyce - laureatka indywidualna i zespołowa

Kinga i Kacper Ogonkowie

 

 Kinga Miklas, wykonawczyni najpiękniejszej palmy

 Marta Gruca-Jaworska "przegrała" o włos.

Pani Agata Adamczyk odbiera nagrodę dla debiutującego w konkursach KGW z Wierbki

 Nagrodę dla KGW w Przychodach odbiera przewodnicząca Henryka Wróbel

 

 

 

 

od lewej: Jolanta Opolka, Marysia Teska, Katarzyna Teska i Danuta Kopyciak

 KGW Szyce w pełnej krasie

 

 

 

 

 

NAGRODZONE KARTKI POCZTOWE:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 NAGRODZONE PISANKI:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na prośbę o.Gwardiana wszystkie prace konkursowe oraz prace wykonane poza konkursem przez przedszkolaków z Pilicy zostają w Klasztorze na okres świąt. Słomiany zając z koszykiem pisanek, wykonany przez KGW Szyce, będzie w okresie Wielkanocy ozdobą klasztornego refektarza. Pozostałe prace zostaną wystawione w podziemiach klasztoru wraz z wystawą ”Pilica w Wielkiej Wojnie” wiec będą mogli je obejrzeć nasi mieszkańcy, a także goście odwiedzający Grób Pański.