9 lutego 2015. Zmarł dr Władysław Gardas

Pilickie Aktualności » 9 lutego 2015. Zmarł dr Władysław Gardas

 

Z wielką przykrością przyjęliśmy wiadomość , że w dniu 9 lutego odszedł od nas doktor Władysław Gardas, lekarz wielu pacjentów z Pilicy i okolic.

Każdy kto znał Pana doktora z wyrwą w sercu przyjął tę smutną wiadomość. Odszedł od nas przyjaciel i wyjątkowy człowiek , który kochał ludzi i nad każdym się pochylał. Swoim postępowaniem i pracą dawał świadectwo tym wartościom, które są w życiu najbardziej istotne. Jako człowiek o wysokim morale i empatycznym rozumieniu, był czuły na krzywdę ludzką , zawsze skory do pomocy drugiemu człowiekowi. Pomagając wielu pacjentom , dawał im jednocześnie nadzieję i szansę na wyleczenie. Dla każdego zawsze znalazł chwilę czasu i ciepłe słowo, znaczące niekiedy więcej niż cała terapia. Był człowiekiem życiowej mądrości, kompetentnym i godnym zaufania, darzonym wielkim szacunkiem przez każdego z kim miał okazję się spotykać czy też współpracować.

Będzie nam bardzo brakowało Pana doktora. W naszych sercach zawsze pozostanie jego uśmiech i dobre słowo, a ten kto żyje w sercach tych, którzy pozostają, nie umiera nigdy .

Z wyrazami żalu i współczucia radny 6 Okręgu Wyborczego, a zarazem sąsiad.

- Andrzej Grabowski

Dr Władysław Gardas urodził się 28 czerwca 1949 r. w Zagórzu, w parafii Sokolniki. Tam ukończył szkołę podstawową. uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Żarkach. W 1974 r. ukończył Akademię Medyczną w Katowicach. Po studiach przez rok pracował w Busku. Kolejne dwa lata przepracował w Jaroszowcu. Od 1978 r. leczył pacjentów w Ośrodku Zdrowia w Kidowie oraz z przerwami, w Ośrodku Zdrowia w Pilicy. Od 2012 r. do śmierci prowadził Samodzielny Zespół Opieki Zdrowotnej w Pilicy. Zmarł 9 lutego 2015r.