Jurajskie Liga Siatkówki i Jurajska Liga Badmintona

O Pilicy » Życie codzienne » Jurajskie Liga Siatkówki i Jurajska Liga Badmintona

Jurajska Liga Siatkówki w ubiegłym roku obchodziła jubileusz X- lecia istnienia. Patronat nad rozgrywkami objął Śląski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Śląski, który funduje zwycięskim gminom puchary.

Przygoda z siatkówką w Pilicy rozpoczęła się tuż po wybudowaniu hali sportowej, dzięki której rozgrywki tej pięknej dyscypliny sportowej mogły się odbywać. Na początku rozgrywane były nieformalne turnieje dorosłych drużyn z Pilicy, Szczekocin, Żarnowca, Zawiercia oraz reprezentacji Radia Katowice. Nasza reprezentacja / na zdjęciu/ to przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Pilica: ówczesny burmistrz-Michał Otrębski, Zbigniew Luks, Stefan Sajdak, Andrzej Goncerz, nauczyciele: Anna Cebulak, Irena Sobota, Leszek Sobota, Aleksander Chmielewski, Krzysztof Adamczyk, Tomasz Karpała oraz rodzic -Andrzej Gajda.

Od sezonu 2006/2007 z inicjatywy i pomysłu dyrektora ZS w Pilicy: Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 – Pana Leszka Soboty ruszyły rozgrywki Jurajskiej Ligi Siatkówki. Pierwszymi uczestnikami były zespoły z czterech gmin: Pilicy, Żarnowca, Szczekocin i Ogrodzieńca. Każdy zespół reprezentują drużyny chłopców i dziewcząt z gimnazjów oraz samorządowcy. Drużyny  rywalizują w swoich kategoriach zdobywając jednocześnie punkty dla zespołu w prowadzonej klasyfikacji  zbiorczej. Pierwszym triumfatorem Ligii był zespół  z Żarnowca. Do Jurajskiej Ligi Siatkówki przystępowały kolejne drużyny z Włodowic, Kroczyc, Poręby, Wolbromia, Olkusza, Klucz, Miechowa, Moskorzewa. Poziom rozgrywek z roku na rok jest coraz wyższy a spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy wraz ze sportową rywalizacją w przerwach sportowych zmagań mogą podziwiać występy pilickiej grupy czirliders. Drużyny z Pilicy trenują nauczyciele wychowania fizycznego – dziewczęta Pani Renata Pasierb, chłopcy Pan Jakub Wiewióra. To dzięki ich pasji do siatkówki nasza gmina zajmuje w każdym sezonie czołowe lokaty – zajmując medalowe miejsca / dwukrotnie I miejsce oraz trzykrotnie II i dwa razy trzecie/. Obecnie w rozgrywkach biorą udział drużyny Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów z Zawiercia, Dłużca, Wolbromia, Olkusza, Niegowonic, Wierbki i Pilicy. Zakończenie tegorocznych rozgrywek zaplanowane jest na maj.

Jurajska Liga Badmintona – to kolejne sportowe przedsięwzięcie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów oraz rodziców. To inicjatywa dyr. Szkoły Leszka Soboty, który zwrócił się do Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona o objecie patronatu nad rozgrywkami. Parlamentarzyści nie tylko objęli patronatem przedsięwzięcie ale osobiście uczestniczyli w I Turnieju rozgrywając swoje pojedynki z nauczycielami i rodzicami.  W turnieju wzięli udział poseł na Sejm RP a obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera oraz Poseł Zbigniew Dolata. / na zdjęciu/. Wszystkich dorosłych, którzy chcą aktywnie spędzić czas z badmintonem zapraszamy w każdy wtorek na godz. 19.00 - hala sportowa. Więcej informacji, bieżące tabele , terminarz rozgrywek można obserwować na stronie http://www.ligajurajska.internetdsl.pl – którą prowadzi Pan Aleksander Chmielewski.

 

 

Leszek Sobota